PŁYTA

lesman BOSO” / 2020′

Dla Leśmiana śpiewność, muzyczność, a przede wszystkim rytm były kluczowe i poprzedzały słowa. Dla niego poeta to ten, co „słowa nawleka/na sznur rytmu”. Jego wiersze są więc stworzone do śpiewania, to gotowe teksty piosenek. Większość utworów wykorzystanych na płycie pochodzi z tomu „Napój cienisty”, w którym dominuje doświadczenie braku i przemijania, przeczucie śmierci. Jak sam Leśmian mówił o tym etapie swojej twórczości „zwiedzam wszechświat nie od strony zieleni i kwiatów. Wchodzę weń przez wrota smutku…”.

Płyta składa się z kompozycji stworzonych do wierszy Bolesława Leśmiana, poety nowatorskiego, o bardzo śmiałej, szaleńczej wręcz wyobraźni. Poety, który zamknął swoją twórczość w niepowtarzalności – do dziś nie ma ani kontynuatorów, ani naśladowców. Poety, który wykorzystywał słowa nie z tej ziemi, nie z tego języka, który zapełniał swoje liryczne światy fantastycznymi stworzeniami i sennymi marzeniami.

Bazując na tym, budujemy mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmiejemy się, drwiąc „z ziemskiej mitręgi”. Improwizujemy i bawimy się swawolnie dźwiękiem i słowem, aby zabrać Was w nieoczywisty, półbaśniowy, oniryczny świat zarówno powagi i grozy, jak i miłości i śmiechu.

Wsłuchajcie się więc w niesamowity klimat i hipnotyzujący rytm leśmianowskich wierszy…

KUP PŁYTĘ!!!

Jeśli chcesz kupić płytę?… nic prostszego:

Wersja 1

  1. Wpłata na nr. konta: 2010 2020 3600 0008 0201 2542 42 – 30 zł płyta + 15 zł przesyłka = 45 zł
  2. Wysyłasz do nas wiadomość w przelewie podając adres dostawy. Dodatkowo wyślij do nas e@ na adres: trupiegikontakt@gmail.com
  3. Płytę wyślemy w ciągu 5 dni
  4. Miłego słuchania….

Wersja 2 (zestaw dostępny od 15 czerwca)

Płyta z dodatkami (przypinka, koraliki, naklejki ) zapakowana w piękny lniany woreczek.

  1. Wpłata na nr konta: 2010 2020 3600 0008 0201 2542 42 – 50 zł płyta + 15 zł przesyłka = 65 zł
  2. Wysyłasz do nas wiadomość w przelewie podając adres dostawy. Dodatkowo wyślij do nas e@ na adres http://trupięgikontakt@gmail.com
  3. Płytę wyślemy w ciągu 5 dni.
  4. Miłego słuchania….