Sztuczki w ruletce

  1. Darmowe Sloty Bez Rejestracji Za Darmo: Teraz, gdy wiesz, jak używać odpowiedniej strategii, aby wygrać w automatach, nadszedł czas, aby spojrzeć na same gry.
  2. Grać Na Automatach Do Gry Na Pieniądze Za Darmo 2023 - Jak prawie każdy inny program lojalnościowy, im więcej grasz, tym większe nagrody.
  3. Darmowe W Sloty Bez Logowania: Czy kasyno wyjaśniło, dlaczego odrzucają, aby zweryfikować Twoją kartę.

Wirtualny blackjack w Polsce

Automaty Z Prawdziwymi Pieniędzmi Bez Depozytu 2023
Plusy Costa Games obejmują portfolio automatów IGT i entuzjastyczne wsparcie.
Lista Najnowszych Gier Hazardowych Z Automatami Do Gier Które Można Grać Za Darmo Online W 2023 Roku
Znajdując najlepsze kasyna online w Irlandii, bezpieczeństwo musi być priorytetem.
Główne symbole używane w grze są interesujące i inspirowane akcją, która wydarzyła się w tym czasie.

3D sloty bez rejestracji prawdziwe pieniądze bez depozytu bonus

Darmowe Spiny W Kasynie Na Prawdziwe Pieniądze
Jedną z rzeczy, których nie brakuje w starszych wersjach, jest obliczanie wartości monet na rzeczywistą gotówkę.
Legalny Poker Katowice
Oto, co patrzymy przy podejmowaniu decyzji o naszej liście najwyżej ocenianych miejsc slot dla graczy.
Jak Grać Na Automatach

O NAS


Ja – poeta, co z nędzy chciałem się wymigać, 
Aby śpiewać bez troski i wieczność rozstrzygać,
Gdy mnie w noc okradziono, drwię z ziemskiej mitręgi,
Bo wiem, ze tam – w zaświatach mam nowe trupięgi!”

Bolesław Leśmian – „Trupięgi”

Budujemy nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmiejemy się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwimy też sami z siebie, improwizując i bawiąc się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalamy w niespotykanej miksturze podczas koncertów, budujemy nastrój i w mig go obalamy, romantycznie zabieramy słuchacza w niecodzienną podróż podczas, której żonglujemy emocjami – radością i smutkiem.

Powstaliśmy w zasadzie w formie prezentu urodzinowego, ale pomysł przypadł nam do gustu tak bardzo, że kontynuujemy projekt, rozwijamy go i koncertujemy z nim z sukcesami. Nazwa zespołu zapożyczona jest od tytułu  jednego z wierszy Bolesława Leśmiana, a teksty w olbrzymiej większości są właśnie tegoż autora. 

Poezję interpretujemy na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób, czasami na przekór, czasami wprost. Nasze koncerty to nie tylko muzyka, to intymne spotkanie z poezją leśmianowskich wierszy  w naszej interpretacji, do której wykorzystujemy nie tylko muzykę, słowa, śpiew, ale także plastyczność naszych ciał, co w całości tworzy spektakl muzyczno-poetycko-teatralny.

Od sześciu lat prezentujemy poezję Bolesława Leśmiana w taki sposób, jak ją rozumiemy i czujemy. W ubiegłym roku promowaliśmy naszą debiutancką płytę „Lesman boso”. Obecnie realizujemy nowy projekt „Ślady”. Podążamy śladami poety (graliśmy w Iłży i Paryżu, gdzie mieszkał i tworzył), ale przede wszystkim koncertujemy, by poezję Leśmiana pozostawić w słuchaczach na dłużej, a kto wie, może na zawsze…

Można było już nas usłyszeć  i zobaczyć „na żywo” na ponad stu pięćdziesięciu koncertach m.in. w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, w Krakowskim Salonie Poezji, w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, podczas Ińskiego Lata Filmowego, w wielu klubach, salach koncertowych, schroniskach, w domach kultury, knajpkach, w gąszczu leśnym, w starych stodołach, piwnicach, na łąkach i polach, a także  w miejscach czasami bardzo nietypowych. Zagraliśmy na kilku festiwalach takich jak: AkuStyczeń (Szczecin), transVocale (Słubice), Folklorum (Bielawa Dolna), Wolimierz, Powidz Jam Festival, II Noc Kultury, a także za granicą na: Open Air Festiwal w Berlinie oraz dwukrotnie na  LiederlauschenamRand – Oderaue w Niemczech. W tym roku w maju zostaliśmy zaproszeni przez Ambasadę RP w Paryżu  na  trzy koncerty we Francji, które odbyły się w Szampańskiej winnicy w miejscowości Trelou Sur Marne, w Szkole Polskiej w Paryżu oraz w przepięknym Ogrodzie Luksemburg, gdzie koncert zagraliśmy dla licznie zebranej międzynarodowej publiczności.

Skład zespołu:

Katarzyna Gardzejewska – śpiew

Jacek Filipek – instrumenty perkusyjne, głos

Jerzy Hippmann – gitara basowa, głos

Kosma Kowalski – gitara,

Filip Słowiakowski – perkusja

 

Krzysztof Nesterowicz – zdjęcia


15 maja 2020 ukazał się debiutancki  album zespołu zatytułowany „lesman BOSO”, który zawiera  dziesięć utworów do tekstów Bolesława Leśmiana. Płytę nagrano w studio SMOK Słubice pod czujnym okiem Piotra Tamborskiego, którego można śmiało nazwać szóstym członkiem zespołu.

 

 

 

 

Utwór „ROMANS” do którego został nakręcony teledysk jest utworem promującym płytę. https://www.youtube.com/watch?v=UhI_2BUpqkQ 

Płytę „lesman BOSO” nagrano w składzie:

Katarzyna Gardzejewska – śpiew

Jacek Filipek – instrumenty perkusyjne, głos

Jerzy Hippmann – gitara basowa, głos

Jacek Hryniewiecki – gitara akustyczna