PŁYTA


„Ślady” / 2024′

Chcemy pozostawić ślady…

Minęły cztery lata od wydania naszego debiutanckiego krążka „lesman BOSO”. Od tego czasu zmieniliśmy nieco instrumentarium. Brzmienie Trupięgów nabrało nowego charakteru, a poszerzenie składu urozmaiciło aranżacje, pozostawiając to, co najważniejsze, tj. niepowtarzalny, trupięgowy klimat. Ostatnie miesiące upłynęły nam na realizacji projektu „Ślady”. Stworzyliśmy materiał i podążaliśmy śladami poety (graliśmy m.in. w Iłży i w Paryżu, gdzie mieszkał i tworzył), ale przede wszystkim koncertowaliśmy, aby poezję Leśmiana pozostawić w słuchaczach na dłużej, a kto wie, może na zawsze… Zwieńczeniem tego projektu jest nasza druga płyta, na której znajdą się utwory przepełnione miłością, erotyzmem i śmiercią.

Płytę nagraliśmy w Perlazza Studio pod czujnym okiem Przemka PERŁY Wejmanna.

PREMIERA: 09.02.2024

lesman BOSO” / 2020′

Dla Leśmiana śpiewność, muzyczność, a przede wszystkim rytm były kluczowe i poprzedzały słowa. Dla niego poeta to ten, co „słowa nawleka/na sznur rytmu”. Jego wiersze są więc stworzone do śpiewania, to gotowe teksty piosenek. Większość utworów wykorzystanych na płycie pochodzi z tomu „Napój cienisty”, w którym dominuje doświadczenie braku i przemijania, przeczucie śmierci. Jak sam Leśmian mówił o tym etapie swojej twórczości „zwiedzam wszechświat nie od strony zieleni i kwiatów. Wchodzę weń przez wrota smutku…”.

Płyta składa się z kompozycji stworzonych do wierszy Bolesława Leśmiana, poety nowatorskiego, o bardzo śmiałej, szaleńczej wręcz wyobraźni. Poety, który zamknął swoją twórczość w niepowtarzalności – do dziś nie ma ani kontynuatorów, ani naśladowców. Poety, który wykorzystywał słowa nie z tej ziemi, nie z tego języka, który zapełniał swoje liryczne światy fantastycznymi stworzeniami i sennymi marzeniami.

Wsłuchajcie się więc w niesamowity klimat i hipnotyzujący rytm leśmianowskich wierszy…

PŁYTY DO KUPIENIA (na razie) TYLKO NA KONCERTACH.

Płytę nagrano w składzie:

Katarzyna Gardziejewska – śpiew

Jacek Filipek – instrumenty perkusyjne, djembe

Jerzy Hippmann – bas, gitara akustyczna, głos

Jacek Hryniewiecki – gitara akustyczna, głos

Piotr Tamborski (Studio SMOK Słuice) – realizacja

gościny udział

Diana Chajec – głos

Piotr Tamborski – piano / trumpet