PŁYTA


lesman BOSO” / 2020′

Dla Leśmiana śpiewność, muzyczność, a przede wszystkim rytm były kluczowe i poprzedzały słowa. Dla niego poeta to ten, co „słowa nawleka/na sznur rytmu”. Jego wiersze są więc stworzone do śpiewania, to gotowe teksty piosenek. Większość utworów wykorzystanych na płycie pochodzi z tomu „Napój cienisty”, w którym dominuje doświadczenie braku i przemijania, przeczucie śmierci. Jak sam Leśmian mówił o tym etapie swojej twórczości „zwiedzam wszechświat nie od strony zieleni i kwiatów. Wchodzę weń przez wrota smutku…”.

Płyta składa się z kompozycji stworzonych do wierszy Bolesława Leśmiana, poety nowatorskiego, o bardzo śmiałej, szaleńczej wręcz wyobraźni. Poety, który zamknął swoją twórczość w niepowtarzalności – do dziś nie ma ani kontynuatorów, ani naśladowców. Poety, który wykorzystywał słowa nie z tej ziemi, nie z tego języka, który zapełniał swoje liryczne światy fantastycznymi stworzeniami i sennymi marzeniami.

Wsłuchajcie się więc w niesamowity klimat i hipnotyzujący rytm leśmianowskich wierszy…

KUP PŁYTĘ!!!

Jeśli chcesz kupić płytę?… nic prostszego:

Wpłata na nr konta: 2010 2020 3600 0008 0201 2542 42

30 zł płyta + 15 zł przesyłka = 45 zł

Wysyłasz do nas wiadomość w przelewie podając adres dostawy. Dodatkowo wyślij do nas e@ na adres: trupiegikontakt@gmail.com

Płytę wyślemy w ciągu 5 dni

Miłego słuchania….

Płytę nagrano w składzie:

Katarzyna Gardziejewska – śpiew

Jacek Filipek – instrumenty perkusyjne, djembe

Jerzy Hippmann – bas, gitara akustyczna, głos

Jacek Hryniewiecki – gitara akustyczna, głos

Piotr Tamborski (Studio SMOK Słuice) – realizacja

gościny udział

Diana Chajec – głos

Piotr Tamborski – piano / trumpet